Odbyło się: Szkolenie Cash Flow

Dnia 25.11.2011 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez specjalistę z krakowskiej firmy Polinvest-Audit. Tematyka szkolenia obejmowała sporządzanie rachunku przepływów pieniężnych według zarówno Krajowych, jak i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości oraz wskazanie różnic między nimi.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim wstępem teoretycznym, po czym przeszliśmy do części praktycznej, polegającej na stworzeniu Cash Flow z wykorzystaniem faktycznego bilansu firmy i arkusza kalkulacyjnego. Takie rzeczowe podejście do zagadnienia dało nam realny obraz tego, jak wygląda praca nad tą częścią sprawozdania finansowego, a także zwróciło uwagę na najczęściej popełniane błędy i sposoby zapobiegania im. Po sporządzeniu rachunku na podstawie Krajowych Standardów Rachunkowości, prowadzący wskazał nam najważniejsze różnice wynikające z regulacji zawartych w MSR-ach i sposób ich odniesienia na sprawozdanie.

Praktyczne i nowoczesne podejście do tematu ściągnęło na szkolenie liczną grupę członków Koła, zainteresowanych tematyką sprawozdawczości finansowej.

Dodaj komentarz