Impairment, czyli utrata wartości w banku

Dnia 25.10.2011 członkowie naszego koła mieli okazję uczestniczyć w warsztacie przeprowadzonym przez gości z Warszawy, pracowników PricewaterhouseCoopers. Tematem szkolenia była rachunkowość banków, ze szczególnym uwzględnieniem problemu impairmentu.
Prowadzący skupili się głównie na regulacjach dyktowanych w tym zakresie przez MSSF. Profesjonaliści rozpoczęli spotkanie od przeprowadzenia krótkiego teoretycznego wykładu dotyczącego zagadnienia – m.in. pokazali nam jakie pozycje powinny zawierać sprawozdania finansowe banków, a także zwrócili naszą uwagę, w których jego częściach mogą występować nieprawidłowości. Prowadzący opowiadali żywo i bardzo ciekawie oraz podawali wiele przykładów wprost „z życia audytora”, dzięki czemu łatwiej mogliśmy pojąć skomplikowane zagadnienia. Najobszerniejszą część warsztatu stanowiło case study, w którym mogliśmy wykazać się naszym zrozumieniem tematu. Case nie należał do łatwych, jednakże nasze zmagania dzielnie wspierali eksperci z PwC służąc zarówno wskazówkami, jak i szczegółowymi wyjaśnieniami problematycznych kwestii.
Szkolenie bez wątpienia dostarczyło nam zarówno wielu cennych i przydatnych informacji, jak i praktycznych umiejętności. Dzięki zaangażowaniu prowadzących mogliśmy się przekonać, że praca biegłego to wymagająca dziedzina, jednakże z drugiej strony wspaniała przygoda stwarzająca możliwość ciągłego rozwoju.

Dodaj komentarz